Începând din octombrie 2007 şi până în iulie 2009 şcoala noastră este parteneră într-un Proiect Comenius cu şcoli din următoarele tări:Spania,Bulgaria,Finlanda şi Turcia.Titlul proiectului este VOW-The voice of women along the history.Esenţa proietului este studiul a câte 8 femei celebre din fiecare ţară.Elevii şi profesorii din şcoala noastră au ales să studieze despre următoarele femei celebre:Nadia Comăneci,Elisabeta Lipă,Sofia Vicoveanca,Ana Aslan,Hariclea Darclee,Regina Maria,Hortensia Papadat Bengescu şi Stela Popescu.În perioada 9-13 aprilie 2008 un grup format din doi profesori:Sandu Marcel şi Dîrvariu Anca şi doi elevi:Isachi Carmen Andra Şi Munteanu Alina Mădălina au participat la prima întâlnire de proiect de la Madrid.

In perioada 4-8 iunie 2008 o echipa formata din patru profesori si doi elevi au participat la cea de-a doua intalnire de proiect Comenius desfasurata in localitatea Pravets din Bulgaria.

Profesori participanti:

Drochioi Elena,Chebac Elena,Badragan Elena,Chireac Dumitru Sorin

Elevi paricipanti:

Amarandei Alexandra Raluca

Munteanu Razvan Alexandru

Make a Free Website with Yola.